Jalan Ligar Ayu Bandung

Jalan Ligar Ayu Cimenyan

Bandung, Indonesia

3 bds · 3 ba · 110 sqm

House
for Sale

IDR 1,400,000,000

IDR 12,727,273 psm
EST. MORTGAGE
IDR 4,440,625 /mo

NEIGHBORHOOD MAP

Facts and Features

Type
Rumah
(Residential)
Floor area
110 sqm
Land area
126 sqm
Floor
2 Floors

:
IDR 1,400,000,000
Down payment
:
IDR 350,000,000
Loan amount
:
IDR 1,050,000,000
Loan program
:
20 year fixed
Interest rate
:
1.5%
Installment
:
IDR 4,440,625/mo