Rumah di Bandung Utara

Bandung Sumurbandung

Bandung, Indonesia

550 sqm

House
for Sale

IDR 16,000,000,000

IDR 29,090,909 psm
EST. MORTGAGE
IDR 50,750,000 /mo

NEIGHBORHOOD MAP

Facts and Features

Type
Rumah
(Residential)
Floor area
550 sqm
Land area
880 sqm
Floor
2 Floors

:
IDR 16,000,000,000
Down payment
:
IDR 4,000,000,000
Loan amount
:
IDR 12,000,000,000
Loan program
:
20 year fixed
Interest rate
:
1.5%
Installment
:
IDR 50,750,000/mo