Jalan Gatot Subroto Bandung

Jalan Gatot Subroto Batununggal

Bandung, Indonesia

3 bds · 2 ba · 450 sqm

House
for Sale

IDR 6,000,000,000

IDR 13,333,333 psm
EST. MORTGAGE
IDR 19,031,250 /mo

NEIGHBORHOOD MAP

Facts and Features

Type
Rumah
(Residential)
Floor area
450 sqm
Land area
243 sqm
Floor
2 Floors

:
IDR 6,000,000,000
Down payment
:
IDR 1,500,000,000
Loan amount
:
IDR 4,500,000,000
Loan program
:
20 year fixed
Interest rate
:
1.5%
Installment
:
IDR 19,031,250/mo