Pasir Impun Bandung

Pasir Impun Mandalajati

Bandung, Indonesia

4 bds · 2 ba · 120 sqm

House
for Sale

IDR 2,000,000,000

IDR 16,666,667 psm
EST. MORTGAGE
IDR 6,343,750 /mo

NEIGHBORHOOD MAP

Facts and Features

Type
Rumah
(Residential)
Floor area
120 sqm
Land area
200 sqm
Floor
2 Floors

:
IDR 2,000,000,000
Down payment
:
IDR 500,000,000
Loan amount
:
IDR 1,500,000,000
Loan program
:
20 year fixed
Interest rate
:
1.5%
Installment
:
IDR 6,343,750/mo