Taman Holis Indah Bandung

Taman Holis Indah Bandung Kulon

Bandung, Indonesia

3 bds · 3 ba · 250 sqm

House
for Sale

IDR 2,900,000,000

IDR 11,600,000 psm
EST. MORTGAGE
IDR 9,198,438 /mo

NEIGHBORHOOD MAP

Facts and Features

Type
Rumah
(Residential)
Floor area
250 sqm
Land area
285 sqm
Floor
2 Floors

:
IDR 2,900,000,000
Down payment
:
IDR 725,000,000
Loan amount
:
IDR 2,175,000,000
Loan program
:
20 year fixed
Interest rate
:
1.5%
Installment
:
IDR 9,198,438/mo