Pasir Salam Bandung

Pasir Salam Regol

Bandung, Indonesia

4 bds · 1 ba · 180 sqm

House
for Sale

IDR 1,950,000,000

IDR 10,833,333 psm
EST. MORTGAGE
IDR 6,185,156 /mo

NEIGHBORHOOD MAP

Facts and Features

Type
Rumah
(Residential)
Floor area
180 sqm
Land area
137 sqm

:
IDR 1,950,000,000
Down payment
:
IDR 487,500,000
Loan amount
:
IDR 1,462,500,000
Loan program
:
20 year fixed
Interest rate
:
1.5%
Installment
:
IDR 6,185,156/mo