Jalan Citra Green Bandung

Jalan Citra Green Dago

Bandung, Indonesia

5 bds · 4 ba · 350 sqm

House
for Sale

IDR 7,500,000,000

IDR 21,428,571 psm
EST. MORTGAGE
IDR 23,789,063 /mo

NEIGHBORHOOD MAP

Facts and Features

Type
Rumah
(Residential)
Floor area
350 sqm
Land area
550 sqm
Floor
2 Floors

:
IDR 7,500,000,000
Down payment
:
IDR 1,875,000,000
Loan amount
:
IDR 5,625,000,000
Loan program
:
20 year fixed
Interest rate
:
1.5%
Installment
:
IDR 23,789,063/mo